→联邦造船与船坞公司(Federal Shipbuilding and Drydock Company, Kearny, New Jersey)
第204行: | 第204行: | ||
|- | |- | ||
| [[西格斯比]]<br>USS Sigsbee<br>DD-502 || 1942.6.22 || 1942.12.7 || 1943.1.23 || | | [[西格斯比]]<br>USS Sigsbee<br>DD-502 || 1942.6.22 || 1942.12.7 || 1943.1.23 || | ||
|- | |||
| [[英格拉姆]]<br>USS Ingraham<br>DD-694 || 1943.8.4 || 1944.1.16 || 1944.3.10 || | |||
|- | |- | ||
| [[基林]]<br>USS Gearing<br>DD-710 || 1944.8.10 || 1945.2.18 || 1945.5.3 || | | [[基林]]<br>USS Gearing<br>DD-710 || 1944.8.10 || 1945.2.18 || 1945.5.3 || | ||
第210行: | 第212行: | ||
|- | |- | ||
| 威廉·R·拉什([[江原]])<br>William R. Rush<br>DD-714 || 1944.10.19 || 1945.7.8 || 1945.9.21 || | | 威廉·R·拉什([[江原]])<br>William R. Rush<br>DD-714 || 1944.10.19 || 1945.7.8 || 1945.9.21 || | ||
|} | |} | ||