→马尔岛海军造船厂(Mare Island Naval Shipyard, Vallejo, California)
第203行: | 第203行: | ||
|- | |- | ||
| [[加利福尼亚]] || 1916.10.25 || 1919.11.20 || 1921.8.10 || | | [[加利福尼亚]] || 1916.10.25 || 1919.11.20 || 1921.8.10 || | ||
|- | |||
| SC-2([[鹦鹉螺]]) || 1927.5.10 || 1930.3.15 || 1930.7.1 || | |||
|- | |- | ||
| [[旧金山]] || 1931.9.9 || 1933.3.9 || 1934.2.10 || | | [[旧金山]] || 1931.9.9 || 1933.3.9 || 1934.2.10 || |