→德文波特皇家海军基地(Her Majesty's Naval Base, Devonport, Devon)
第549行: | 第549行: | ||
|- | |- | ||
| [[皇家橡树]]<br>HMS Royal Oak<br>08 || 1914.1.15 || 1914.11.17 || 1916.5.1 || | | [[皇家橡树]]<br>HMS Royal Oak<br>08 || 1914.1.15 || 1914.11.17 || 1916.5.1 || | ||
|- | |||
| [[德文郡]]<br>HMS Devonshire<br>39 || 1926.3.12 || 1927.10.22 || 1929.3.18 || | |||
|- | |- | ||
| [[埃克赛特]]<br>HMS Exeter<br>68 || 1928.8.1 || 1929.7.18 || 1931.7.27 || | | [[埃克赛特]]<br>HMS Exeter<br>68 || 1928.8.1 || 1929.7.18 || 1931.7.27 || |