→通用动力电船公司(General Dynamics Electric Boat,Groton, Connecticut)
第193行: | 第193行: | ||
|- | |- | ||
| [[大青花鱼]]<br>USS Albacore<br>SS-218 || 1941.4.21 || 1942.2.17 || 1942.6.1 || | | [[大青花鱼]]<br>USS Albacore<br>SS-218 || 1941.4.21 || 1942.2.17 || 1942.6.1 || | ||
|- | |||
| [[鲃鱼]]<br>USS Barb<br>SS-220 || 1941.6.7 || 1942.4.2 || 1942.7.8 || | |||
|- | |- | ||
|} | |} |