无编辑摘要
无编辑摘要 |
无编辑摘要 |
||
第12行: | 第12行: | ||
|- | |- | ||
| [[黑潮]](くろしお)<br>IJN Kuroshio || 1937.8.31 || 1938.10.25 || 1940.1.27 || | | [[黑潮]](くろしお)<br>IJN Kuroshio || 1937.8.31 || 1938.10.25 || 1940.1.27 || | ||
|- | |||
| [[长波]](ながなみ)<br>IJN Naganami || 1941.4.5 || 1942.3.5 || 1942.6.30 || | |||
|- | |- | ||
|} | |} |