→帕尔默造船和钢铁公司(Palmers Shipbuilding and Iron Company, Jarrow, Tyne and Wear)
第703行: | 第703行: | ||
|- | |- | ||
| [[玛丽女王]]<br>HMS Queen Mary || 1911.3.6 || 1912.3.20 || 1913.9.4 || | | [[玛丽女王]]<br>HMS Queen Mary || 1911.3.6 || 1912.3.20 || 1913.9.4 || | ||
|- | |||
| [[苏尔特元帅]]<br>HMS Marshal Soult || 1915.2 || 1915.8.24 || 1915.11.2 || | |||
|- | |- | ||
| [[约克]]<br>HMS York<br>90 || 1927.5.16 || 1928.7.17 || 1930.5.1 || | | [[约克]]<br>HMS York<br>90 || 1927.5.16 || 1928.7.17 || 1930.5.1 || |