→托德造船厂(Todd Shipyards, Tacoma, Washington)
第466行: | 第466行: | ||
|- | |- | ||
| 密尔沃基([[摩尔曼斯克]])<br>USS Milwaukee<br>CL-5 || 1918.12.13 || 1921.3.24 || 1923.6.20 || | | 密尔沃基([[摩尔曼斯克]])<br>USS Milwaukee<br>CL-5 || 1918.12.13 || 1921.3.24 || 1923.6.20 || | ||
|- | |||
| [[科芒斯曼特湾]]<br>USS Commencement Bay<br>CVE-105 || 1943.9.23 || 1944.5.9 || 1946.11.27 || | |||
|- | |- | ||
|} | |} |