→纽约造船公司(New York Shipbuilding Corporation, Camden, New Jersey)
第120行: | 第120行: | ||
| [[科罗拉多]] || 1919.5.29 || 1923.8.30 || | | [[科罗拉多]] || 1919.5.29 || 1923.8.30 || | ||
|- | |- | ||
| [[萨拉托加]] || 1920.9.25 || 1927.11.16 || | | [[萨拉托加]] || 1920.9.25 || 1927.11.16 || | ||
|- | |- | ||
| [[盐湖城]]|| 1927.6.9 || 1929.12.11 || | | [[盐湖城]]|| 1927.6.9 || 1929.12.11 || | ||
第127行: | 第127行: | ||
|- | |- | ||
| [[波特]] || 1933.12.18 || 1936.8.25|| | | [[波特]] || 1933.12.18 || 1936.8.25|| | ||
|- | |||
| [[南达科他]] || 1939.7.5|| 1942.3.20 || | |||
|- | |||
| [[普林斯顿]] || 1941.6.2|| 1943.2.25 || | |||
|- | |- | ||
| [[阿拉斯加]] || 1941.12.17 || 1944.6.17 || | | [[阿拉斯加]] || 1941.12.17 || 1944.6.17 || | ||
|- | |- | ||
| [[关岛]] || 1942.2.2 || 1944.9.17 || | | [[关岛]] || 1942.2.2 || 1944.9.17 || | ||
|- | |- | ||
|} | |} |