→德文波特皇家海军基地(Her Majesty's Naval Base, Devonport, Devon)
第565行: | 第565行: | ||
|- | |- | ||
| [[皇家橡树]]<br>HMS Royal Oak<br>08 || 1914.1.15 || 1914.11.17 || 1916.5.1 || | | [[皇家橡树]]<br>HMS Royal Oak<br>08 || 1914.1.15 || 1914.11.17 || 1916.5.1 || | ||
|- | |||
| [[康沃尔]]<br>HMS Cornwall<br>56 || 1924.10.9 || 1926.3.11 || 1928.5.10 || | |||
|- | |- | ||
| [[德文郡]]<br>HMS Devonshire<br>39 || 1926.3.12 || 1927.10.22 || 1929.3.18 || | | [[德文郡]]<br>HMS Devonshire<br>39 || 1926.3.12 || 1927.10.22 || 1929.3.18 || |