→联邦造船与船坞公司(Federal Shipbuilding and Drydock Company,Kearny, New Jersey)
第188行: | 第188行: | ||
|- | |- | ||
| [[弗莱彻]]<br>USS Fletcher<br>DD-445 || 1941.10.2 || 1942.5.3 || 1942.6.30 || | | [[弗莱彻]]<br>USS Fletcher<br>DD-445 || 1941.10.2 || 1942.5.3 || 1942.6.30 || | ||
|- | |||
| [[萨弗利]]<br>USS Saufley<br>DD-465 || 1942.1.27 || 1942.7.19 || 1942.8.19 || | |||
|- | |- | ||
| [[西格斯比]]<br>USS Sigsbee<br>DD-502 || 1942.6.22 || 1942.12.7 || 1943.1.23 || | | [[西格斯比]]<br>USS Sigsbee<br>DD-502 || 1942.6.22 || 1942.12.7 || 1943.1.23 || |