→伯利恒造船公司 霍河造船厂(Bethlehem Shipbuilding Corporation,Fore River Shipyard, Quincy, Massachusetts)
第46行: | 第46行: | ||
|- | |- | ||
| [[黄蜂]] || 1936.4.1 || 1939.4.4 || 1940.4.25 || | | [[黄蜂]] || 1936.4.1 || 1939.4.4 || 1940.4.25 || | ||
|- | |||
| [[马萨诸塞]] || 1939.7.20 || 1941.9.23 || 1942.5.12 || | |||
|- | |- | ||
| [[圣地亚哥]] || 1940.3.27 || 1941.7.26 || 1942.1.10 || | | [[圣地亚哥]] || 1940.3.27 || 1941.7.26 || 1942.1.10 || |